contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

Dušní 3
Prague, 110 00
Czech Republic

+420 234 095 870

DUSNI3 is a concept store in Prague. We present a unique selection of top designer pieces to fit your life-style.

Do you like our store? Rate us on TripAdvisor.

Blog

DUSNI3 přivádí do Prahy legendární značku Halston Heritage

DUSNI3

DUSNI3 opět potvrzuje, že patří k výrazným hráčům na české módní scéně. Po úspěšném uvedení nových značek Diane von Furstenberg a britského labelu Joseph přichází s další novinkou, kterou je legendární americká značka Halston Heritage.

Zakladatel značky, Roy Halston Frowick, patřil mezi nejvýznamnější americké módní tvůrce a jeho práce dodnes ovlivňuje podobu současné dámské módy.

“Značka Halston Heritage nás okouzlila svým jednoduchým, ležérním, a přesto neskutečně ženským a smyslným stylem. Mít ve skříni košilové šaty či kaftan od značky Halston Heritage je stejnou sázkou na jistotu jako pořídit si oblíbené zavinovací šaty od Diane von Furstenberg nebo asymetrický top od Vivienne Westwood,” říká k uvedení další významné značky  majitelka DUSNI3 Jana Procházková. První kousky z kolekce jaro/léto 2015 dorazí do DUSNI3 jiř v průběhu listopadu.

Miláček slavných

Halston do světa módního světa vtrhl v 60. letech. Americký designer všeobecně známý pod svým prostředním jménem, kterého šít učila jeho matka, si původně vydobyl uznání pro své inovativní postupy při navrhování klobouků – mezi jeho klientky patřila i Jackie Kennedy, která jeho klobouček oblékla na slavnostní inauguraci svého manžela. Halston si ale velice rychle osvojil i práci se žerzejem, kašmírem a sametem. Mezi jeho ikonické designy patří overaly, košilové šaty a rozevláté kaftany v různých délkách, kterým vdechl nový život a povýšil je na nezbytné součásti elegantního šatníku. Glamour 70. let a nespoutaná atmosféra newyorského klubu Studio 54 patří k nejslavnější éře značky.

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a magazín Newsweek Halstona označil za „prvního módního návrháře Ameriky“. Mezi jeho blízké přátele a obdivovatele patřila řada známých osobností jako byl Andy Warhol, Bianca Jagger, Elizabeth Taylor, Liza Minelli nebo Anjelica Huston. Mimořádného úspěchu se Halston dočkal i mimo módu – jeho parfém s dnes již ikonickým flakonem ve tvaru slzy od designérky Elsy Peretti patří k nejlépe prodávaným parfémům na světě.

Halstonova záliba ve večírcích a divokém životním stylu se hluboce podepsala na jeho zdraví a obletovaný návrhář zemřel v roce 1990. Jeho představa o vždy bezchybně oblečené ženě dnes žije díky kolekcím Halston Heritage, které přinášejí nový pohled na klasické návrhy, které si podmanily svět.

Pod vedením zkušeného Bena Malky, šéfa značky, je dnes Halston Heritage módním domem, který nabízí prvotřídní design za dostupné ceny. DNA značky zůstává zachováno s veškerou svou elegancí a nadčasovostí, ale zároveň se přidává současný a mladistvější pohled.

Mezi fanynky značky Halston Heritage dnes patří Gisele Bundchen, Halle Berry či Sarah Jessica Parker.

Své zastoupení má značka v těch nejvybranějších obchodech jako je Neiman Marcus, Bergdorf Goodman, Saks Fifth Avenue, Net-A-Porter nebo Harvey Nichols.

Novým exkluzivním partnerem značky Halston Heritage v České republice je od sezony jaro/léto 2015 i DUSNI3.