contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

Dušní 3
Prague, 110 00
Czech Republic

+420 234 095 870

DUSNI3 is a concept store in Prague. We present a unique selection of top designer pieces to fit your life-style.

Do you like our store? Rate us on TripAdvisor.

Blog

Vyberte si svou cestu s parfémy ROADS

DUSNI3

Marně vzpomínáme, kdy nás něco nadchlo tolik, jako parfémy nové značky Roads. A ještě více než kolekce deseti parfémových vod nás nadchla samotná zakladatelka Danielle Ryan, která minulý týden přiletěla do Prahy, aby své parfémy osobně uvedla.

Danielle Ryan pochází ze slavné irské rodiny - její dědeček založil mimojiné i aerolinky Ryanair. Danielle, která je napůl Irka po tatínkovi a po mamince má srílanské kořeny, ale vždy tíhla spíše k umění. Vystudovala herectví na Royal Academy of Dramatic Arts v Londýně a sama se před třemi lety zasloužila o založení obdobné umělecké školy The Lir v Dublinu.

"Při přípravách na divadelní představení nás napadlo využít na scéně i vůně. Když se na scéně peklo, rozlinula se vůně čerstvého chleba, když byli herci v lese, použili jsme vůni jehličí," vysvětlovala Danielle své první setkání se světem vůní. "Když jsme se po skončení přestavení diváků ptali, zda něco cítili, tak odpovídali, že ne, ale scény mnohem více prožívali. Tak jsem si uvědomila, že vůně jsou velice silným prostředkem, který dokáže podvědomě intenzivně působit na naši mysl," řekla Danielle na koktejlu v Dušní 3.

Balení je minimalistické, protože jsem chtěla, aby si každý vybral parfém, který se mu skutečně líbí a ne ten, který ho zaujme podle krabičky.
— Danielle Ryan


Její společnost Roads se přitom nesoustředí jen na tvorbu parfémů, ale i na vydávání publikací o umění, architektuře či fotografii a produkování dokumentárních a artových filmů. V edici Roads Classics vyšlo i deset klasických knižních románů v originálním minimalistickém přebalu.

Název značky Roads přitom odkazuje k množství každodenních rozhodnutí a možností. Danielle věří, že každým naším rozhodnutím si volíme svou vlastní cestu - road. Vybrat si tak můžete mezi deseti cestami, které by v příštím roce měla doplnit čtveřice nových vůní inspirovaných moderní Afrikou. 

Parfémy značky Roads byly na trh uvedeny sice teprve před rokem, ale přesto je seženete ve 130 obchodech po celém světě včetně vyhlášené pařížské parfumerie Jovoy nebo obchodních domech Barneys a Selfridges. V České republice je najdete exkluzivně pouze u nás, v Dušní 3.