contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

Dušní 3
Prague, 110 00
Czech Republic

+420 234 095 870

DUSNI3 is a concept store in Prague. We present a unique selection of top designer pieces to fit your life-style.

Do you like our store? Rate us on TripAdvisor.

Amazonka Ilaria Nistri: "Křehkost dělá ženy silnější."

Blog

Amazonka Ilaria Nistri: "Křehkost dělá ženy silnější."

DUSNI3

Italská návrhářka Ilaria Nistri patří mezi nejvýraznější nezávislé tvůrce v portfoliu DUSNI3. Získala si nás svou nespoutanou a neotřelou estetikou, která očaruje každého, kdo má v sobě alespoň střípek melancholie. Žena, pro kterou Ilarie Nistri navrhuje, je Amazonka 21. století – silná a pevná jako skála, ale uvnitř něžná a překvapivě ženská.  „Křehkost není nic, co by ženy měly skrývat,“ říká v rozhovoru návrhářka, která miluje černou barvu.

Ve své aktuální kolekci pro podzim 2014/15 do svých modelů začlenila motivy z obrazů ruské výtvarnice Svety Yavorsky, která na svých obrazech zobrazuje ženy jako válečnice v doprovodu divokých šelem.

Původně jste studovala práva. Pamatujete si, kdy jste se rozhodla věnovat se módě?

Už odmalička jsem chodila s tatínkem na textilní veletrhy a svět látek mne fascinoval. Tvorbě oblečení jsem se začala věnovat již na studiích a po promoci jsem nastoupila do textilní firmy mé rodiny. Touha začít tvořit něco vlastního pak nějak přirozeně vyplynula. Během práce v textilní firmě jsem měla příležitost naučit se vše o látkách a různých technikách jejich zpracování a těch znalostí využívám dodnes. V roce 2006 jsem v Paříži představila svou první kolekci a našli si mě nákupčí z Asie a objednávky si zadaly i prestižní obchody jako londýnský Isetan, I.T z Hong Kongu nebo moskevský Mercury.

Ráda svým oblečením odhalujete neobvyklé části ženského těla různými průstřihy a průsvity. Co dělá podle vás ženu sexy?

Jsem bytostně přesvědčená o tom, že to, co dnes označujeme za „sexy“ je něco, co se netýká jen určitých částí ženského těla. „Sexy“ je něco, co vychází z postoje a chování ženy: jak se pohybuje, jak si uvědomuje své tělo, jak vnímá sama sebe a okolí, jak mluví… Ráda zvýrazňuji ženské tělo, ale nikdy ne vulgárně, nikdy prvoplánově, ale rafinovaně pomocí střihu, formy a vlastnosti materiálu. Svou smyslnost a tajemnost žena tak v mém oblečení vyjadřuje pohybem.

Často se inspirujete přírodou, zvířaty nebo lidským tělem. Existuje nějaký prvek, který vás fascinuje a který jste ve své tvorbě ještě nepoužila?

Příroda je nevyčerpatelným zdrojem inspirace – barvy, tvary, ale hlavně energie a síla, která z ní vyzařuje. Hodně mě inspiruje i architektura, dosud ale vždy jen nenápadně. Právě prvky z architektury bych chtěla do svých kolekcí začlenit více.

Móda, kterou navrhujete, kombinuje ostré, pevně sevřené střihy s jemným materiály a rozevlátostí. To je pro vás obraz ženy 21. století? Silná a křehká zároveň?

Ano, určitě. Dnešní žena je pro mne směsí několika elementů: síly, křehkosti a elegance. Křehkost přitom není nic, co by měly ženy skrývat. To, že dáte najevo svou „slabost“, znamená, že ji přijímáte. A to dělá ženy mnohem silnější a svůdnější.

Jaký je váš nejoblíbenější materiál a proč?

Hedvábí a kůže, protože dohromady krásně vyjadřují kontrast právě mezi sílou a křehkostí.

Jakého módního návrháře obdivujete?

Yohjiho Yamamota. Je to básník a inovátor, který věří, že oblečení je pro svého nositele jako druhý domov.