contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

Dušní 3
Prague, 110 00
Czech Republic

+420 234 095 870

DUSNI3 is a concept store in Prague. We present a unique selection of top designer pieces to fit your life-style.

Do you like our store? Rate us on TripAdvisor.

Halston Heritage

Halston do světa módního světa vtrhl v 60. letech. Americký designer všeobecně známý pod svým prostředním jménem, kterého šít učila jeho matka, si původně vydobyl uznání pro své inovativní postupy při navrhování klobouků – mezi jeho klientky patřila i Jackie Kennedy, která jeho klobouček oblékla na slavnostní inauguraci svého manžela.

Mezi jeho ikonické designy patří overaly, košilové šaty a rozevláté kaftany v různých délkách, kterým vdechl nový život a povýšil je na nezbytné součásti elegantního šatníku. Glamour 70. let a nespoutaná atmosféra newyorského klubu Studio 54 patří k nejslavnější éře značky. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a magazín Newsweek Halstona označil za „prvního módního návrháře Ameriky“. Mezi jeho blízké přátele a obdivovatele patřila řada známých osobností jako byl Andy Warhol, Bianca Jagger, Elizabeth Taylor, Liza Minelli nebo Anjelica Huston. 

Halstonova záliba ve večírcích a divokém životním stylu se hluboce podepsala na jeho zdraví a obletovaný návrhář zemřel v roce 1990. Jeho představa o vždy bezchybně oblečené ženě dnes žije díky kolekcím Halston Heritage, které přinášejí nový pohled na klasické návrhy, které si podmanily svět. Mezi fanynky značky Halston Heritage dnes patří Gisele Bundchen, Halle Berry či Sarah Jessica Parker.